Aktuality
Čeká nás velký svátek, dvacátá Grand Prix
Úterý, 19 Leden 2016 21:18

Rozhovor s předsedou Auto Klubu Markéta – JUDr. Petrem Ondrašíkem

Jak z pozice předsedy hodnotíte loňskou sezonu?

Tak jako vždy, byla náročná, a to nejenom z hlediska organizačního, ale i ekonomického.

Ale za ta léta se už na Markétě vytvořil natolik zkušený a svědomitý kolektiv, že i nejnáročnější úkoly zvládne. A patří tam nejenom členové ředitelského sboru, činovníci závodů, zaměstnanci Centra sportu MV, ale i dobrovolní spolupracovníci. A těm všem patří náš dík.


To je trochu moc všeobecné. Začněme u hodnocení Grand Prix 2015. Závod se vyvedl, byl kladně hodnocen a spokojeni byli i diváci, činovníci FIM a další zástupci mezinárodních organizací. Ale! Nebylo zcela vyprodáno a návštěvnost nám oproti předcházejícímu roku klesla téměř o tisíc diváků.


Máte pro to vysvětlení?

Důvodů bude zřejmě víc, ale určitě se na tom podepsal, alespoň u polských fanoušků, velmi nevydařený úvodní závod seriálu GP ve Varšavě. Oproti předešlé GP nejel Smolinski a němečtí diváci tím pádem také nepřijeli. A dlouhodobě nám chybí v seriálu GP stabilní český jezdec.Věřím, že by přilákal větší množství českých diváků.


A co další závody?

Celkem se jelo na Markétě devět závodů na velké dráze. Většinou měly standardní úroveň, ze které vybočoval velmi zdařilý Memoriál Luboše Tomíčka. A to nejenom díky dramatické podívané, ale zaznamenali jsme také pětadvacetiprocentní nárůst návštěvnosti. Nesmím však zapomenout na závody na naší malé dráze, kde jsme odjeli dva závody mistrovství republiky a osm závodů Minicupu. Tady musím pochválit našeho trenéra Zdeňka Schnederwinda, který se organizaci závodů pro mladé jezdce vzorně věnuje.


Jak hodnotíte sportovní výsledky vašich závodníků?

Jelikož nechci rozhovor natahovat, tak vyjmenuji jenom nejlepší domácí výsledky našich závodníků. Josef Franc získal mistrovský titul na dlouhé dráze, Matěj Kůs byl druhý na mistrovství jednotlivců na krátké dráze a první místo získal na mistrovství republiky juniorů talentovaný Zdeněk Holub. V extralize družstev jsme byli druzí a tady mě těší to, že toto umístění vybojoval tým složený, až na vynucené výjimky, jenom z našich závodníků. Za což patří dík nejenom manažeru týmu Tomáši Topinkovi, ale i dalším trenérům a mechanikům.


A co zahraniční umístění vašich jezdců?

Zde opět musím pochválit Josefa France za 5. místo v seriálu MS na dlouhé ploché dráze. Zdeněk Holub jel finále MS a ME juniorů a i když se neumístil na předních místech, věřím, že získané zkušenosti zúročí v letošním roce. Hezké bylo i páté místo Petra Chlupáče ve Světovém poháru v kategorii 125 ccm a bronzová medaile Jan Kvěcha v Evropském poháru do 125ccm. Na solidních umístěních reprezentačních družstev jak v juniorské tak seniorské kategorii se podíleli mimo již výše jmenovaných Michal Škurla, Radek Smetana a Richard Wolff.


A co vám udělalo v uplynulém roce největší radost

V osobním životě moje vnučky, ale k tomu asi vaše otázka nesměřovala. I když to není tak vzdálené, radost mi dělají naše mladé naděje ve stopětadvacítkách a pozvolný, ale systematický nárůst výkonnosti našich juniorů. Staré „kozáky“ nebudu chválit, ještě by zpychli. Možná to není tak mediálně zajímavé, ale musím znovu vyzdvihnout věrnost našich dobrovolných spolupracovníků. Náš kolektiv však pomalu, ale jistě stárne a strašně rádi bychom přivítali mezi námi mladé příznivce našeho sportu, aby poznali kouzlo ploché dráhy z druhé strany a vychutnali si vůni metylu zblízka. Každý bude vítán.


Už jste začali pracovat na letošní sezoně?


Čeká nás velký svátek, a to dvacátá Grand Prix na Markétě! Nikdo jiný na světě to nedokázal. Je to velký závazek. Navíc se letos pojede v rámci oslav mezinárodní akce Praha – evropské město sportu 2016. Na přípravě jubilejního ročníku jsme začali po organizační stránce pracovat už před loňskou GP a od té doby prakticky bez přestávek se tomu věnujeme. Už je také známa termínová listina závodů na Markétě. Ale to je na delší povídání. K tomu se můžeme vrátit třeba za měsíc. Na závěr bych chtěl všem fanouškům našeho sportu v celé republice popřát hodně štěstí a zdraví v letošním roce a zároveň projevit přání, aby nám i nadále zůstali věrni 
Trika SGP 2016 v prodeji
Pátek, 16 Říjen 2015 13:50

Nabízíme k prodeji trika k jubilejnímu dvacátému ročníku MS na ploché dráze. Již nyní si můžete přes nás zakoupit trika k 2016 Czech Republic FIM Speedway Grand Prix, které se bude konat dne 25.června.

Cena 469,- CZK + poštovné

OBJEDNÁVKY ZASÍLEJTE NA EMAIL: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo vyplňte objednávkový formulář

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘVíce SGP oblečení najdete na oficiálních stránkách prodejce.


 
Ohlasy tří nejlepších z pražského závodu
Pondělí, 25 Květen 2015 09:08

Zapsal se mezi legendy pražské Grand Prix, ale Angličan Tai Woffinden si s tím hlavu nezatěžoval. Česká metropole je však pro mistra světa z roku 2013 díky třetímu triumfu v řadě šťastným místem.
„Ani jsem si tuto skutečnost pořádně neuvědomil, než mi to někdo připomněl. Dneska jsem opravdu maximálně spokojený. Všechno mi tady vycházelo, v Praze je to pro mě opravdu skvělé,“ říkal v sobotu večer na Markétě čtyřiadvacetiletý Woffinden, který svým hattrickem napodobil Australana Jasona Crumpa z let 2002 – 2004. K vítězství mu dopomohla i nezanedbatelná podpora anglických příznivců a jejich ovací při slavnostním vyhlášení si náležitě užíval. „Každý rok sem jezdí víc mých fanoušků, vyhrál jsem pro ně i pro všechny, kdo mi přáli na dálku, pro mé přátelé a rodinu,“ vykládal jezdec, který po třetím dílu mistrovství světa vede se šestibodovým náskokem. „I v dalších závodech musím zůstat soustředěný a sbírat co nejvíc bodů.“
Až v závěrečných jízdách zmobilizoval své úsilí polský rutinér Jaroslaw Hampel a potvrdil pověst jednoho z favoritů. Díky tomu skončil nakonec druhý a popáté v Praze vyskočil na pódium. „Dneska to víc připomínalo hledání než opravdové závodění. Dlouho se našemu týmu nedařilo najít správné nastavení motocyklu. Bylo to takové nahoru dolů a teprve až v posledních dvou jízdách jsem mohl být se svým strojem spokojený,“ vysvětlil Hampel, který před poslední rozjížďkou základní části měl jen šest bodů a do semifinále proklouzl až na poslední chvíli. Maciej Janowski v předchozích dvou závodech světového seriálu jen bodově paběrkoval, ale třetím místem v Praze ukázal svůj potenciál. „Od začátku mi výborně fungovala technika a výsledkem byl stoprocentní bodový zisk,“ pochvaloval si čtyřiadvacetiletý jezdec a nováček v seriálu Grand Prix, který jiné než první místo okusil poprvé až v semifinále a pak tvrdě s Hampelem bojoval ve finále. „Byl jsem stoprocentně připravený a těší mě, že jsem tady vyválčil skvělých osmnáct bodů.“
Na větší bodovou porci si před startem věřil český zástupce Václav Milík, který na Markétě startoval díky divoké kartě. „I když jsem se v každé jízdě snažil do posledního metru, na nejlepší jezdce světa to nestačilo. Nemohu být spokojený, ale jednoduše nemám takovou techniku jako tihle závodníci. Kromě toho mi chybí i víc zkušeností z takto vypjatých závodů a popravdě jsem se dopustil také několika chyb,“ konstatoval dvaadvacetiletý Milík, který skončil celkově patnáctý a zopakoval zisk dvou bodů z loňské GP České republiky.

min

 
Praha má datum Grand Prix 2016
Neděle, 24 Květen 2015 01:02

Auto klub Markéta o tři roky prodloužil smlouvu o pořádání Grand Prix České republiky. Součástí dohody bylo i potvrzení data závodu v roce 2016.

Nyní už tedy víme, že Tai Woffinden bude 25. června 2016 útočit na rekordní čtvrtou vyhranou Velkou cenu České republiky v řadě.


 
Woffindenův pražský hattrick
Sobota, 23 Květen 2015 20:41

Angličan Tai Woffinden vyhrál plochodrážní Grand Prix České republiky, před Poláky Jaroslawem Hampelem a Maciejem Janowským. Čech Václav Milík startující na divokou kartu skončil patnáctý se dvěma body.

Tai Woffinden se v sobotním večeru nesmazatelně zapsal mezi největší osobnosti devatenáctileté historie Grand Prix České republiky. Brit totiž v Praze dokázal vyhrát třetí rok po sobě, což je úspěch, který v minulosti předvedl jen Jason Crump.

Woffinden patřil mezi nejrychlejší v celém průběhu závodu, do vyřazovacích jízd postoupil ze třetího místa, nejlépe ale zvládl vyřazovací boje. Vyhrál své finále a hlavně stylem start-cíl triumfoval ve velkém finále.

Odvážný manévr ve finále posunul na konečné druhé místo Jaroslawa Hampela, ten předčil vítěze základního rozpisu a největší překvapení závodu Macieje Janowského.

Druhý z Poláků ve finále byl před dnešním závodem v celkovém pořadí poslední, ale na Markétě byl v základní části jednoduše neporazitelný. Že si bude muset Janowski, na své první vítězství v závodě Grand Prix počkat naznačilo už semifinále, kde Janowski dojel až druhý. Finále mu přineslo "jen" třetí místo, ale i to je jeho jednoznačně nejlepším výsledkem v kariéře.

Do závodu zasáhli tři čeští jezdci. Václav Milík s divokou kartou vyrovnal svůj loňský výsledek, když skončil se dvěma body patnáctý. Náhradníci Matěj Kůs a Josef Franc naskočili místo zraněného Tomase H. Jonassona každý do jedné jízdy, v nichž nebodovali.

Po pozvolnějším úvodu se závod zejména ve třetí a čtvrté sérii změnil ve fantastickou podívanou. Sobotní závod byl jednoznačně nejatraktivnějším závodem v letošním ročníku a nejlepší Grand Prix České republiky za mnoho posledních let.


Konečné pořadí:
1. Tai Woffinden 18 (2,3,3,2,2,3,3) + 1. ve finále
2. Jaroslaw Hampel 13 (1,3,2,0,3,2,2) + 2. ve finále
3. Maciej Janowski 18 (3,3,3,3,3,2,1) + 3. ve finále
4. Nicki Pedersen 15 (2,2,2,3,3,3,0)+ 4. ve finále
5. Greg Hancock 13 (3,3,3,2,2,0)
6. Andreas Jonsson 9 (1,1,2,3,2,0)
7. Matej Žagar 9 (3,1,2,1,1,1)
8. Niels Kristian Iversen 8 (0,0,1,3,3,1)
9. Jason Doyle 7 (Fd,2,3,0,2)
10. Chris Holder 6 (3,1,1,1,0)
11. Troy Batchelor 6 (2,2,R,1,1)
12. Chris Harris 5 (1,2,1,0,1)
13. Krzysztof Kasprzak 4 (2,0,0,2,0)
14. Michael Jepsen Jensen 4 (0,0,1,2,1)
15. Václav Milík 2 (0,1,0,1,0)
16. Tomas H. Jonasson 1 (1,R,0,-,-)
17. Matěj Kůs 0 (0)
18. Josef Franc 0 (0)

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 15