Aktuality
Pražský závod ve středu na ČT Sport
Pondělí, 27 Červen 2016 22:05

Všechny fanoušky ploché dráhy bychom rádi pozvali ke sledování záznamu sobotního závodu z Prahy. V padesáti dvou minutách akce si můžeme připomenout úžasnou atmosféru, která byla při letošní jubilejní 20. Velké ceně České republiky. Tady je malá ochutnávka toho co nás čeká ve středu 29.6.2016 na televizní stanici ČT Sport od 19:50.

Finálová jízda 2016 Mitas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix 
Praha zůstane navždy v paměti Jasona Doyla
Sobota, 25 Červen 2016 20:57

Jason Doyle vyhrál jubilejní 20. ročník Grand Prix České republiky. Doyle před vyprodanou Markétou ve finálové jízdě předjel Grega Hancocka, ten skončil druhý před největším překvapením závodu Chrisem Harrisem.

Někdejší finalista Memoriálu Luboše Tomíčka Doyle sice přijel ve své první jízdě až třetí, pak ale zrychlil a s jistotou prošel do svého prvního pražského semifinále. V něm vedl ale jízda byla zastavena. V opakování se počínal stejně a přijel do cíle jako první. 

Ve finále se čekalo, že své třetí pražské vítězství uzme Hancock, který se i dostal do čela. Doyle však nic nevzdal, Hancocka ve velkém stylu předjel a u šachovnicového praporu si užil pocit ze svého prvního vyhraného závodu Grand Prix v kariéře.

Na druhém místě skončil Greg Hancock. Američan na Markétě vyhrál již dvakrát včetně úplně prvního závodu před devatenácti lety a mezi hlavní favority patřil i v sobotu. Kromě jediného zaváhání s jistotou vyhrával, ve finále měl výhodnou červenou dráhu, vedl, ale podlehl Doylově snažení o první vítězství.

Šokem je třetí místo Chrise Harrise. Brit čtyři roky nejel finále, v průběžném pořadí na patnáctém místě značně a byl pro svoji formu mírně vysmíván. V Praze se však ukázal z úplně jiné strany. Byl v kontaktu s ostatními a bojoval o každý bod. Na Markétě se nikdy v kariéře nedostal do semifnále, ale tentokrát měl štěstí a prošel se sedmi body. V semifinále vydřel postup na Zmarzlikovi a ve finále zaskočil Iversena a skončil se senzačním bronzem.

Jen Tomasz Gollob dokázal vyhrát čtyři stejné Grand Prix v řadě, Tai Woffinden se mu na Markétě nevyrovnal, na svá tři předcházející vítězství nenavázal. Woffinden do Prahy přijel v roli vedoucího muže průběžného pořadí, svoji pozici potvrdil prvními dvěma vyhranými jízdami, pak už ale ztrácel. Vše vyvrcholilo v semifinále, kdy se mistr světa toužil ze třetího místa protáhnout na druhé, lehce však kolidoval se Zmarzlikem a závod pro něj skončil vyloučením.

S divokou kartou startující Václav Milík soupeřům stačil, přesto se přesvědčil, že mu stále ještě něco chybí k tomu, aby se světové špičce vyrovnal. Milík při svém třetím startu vyjel nejlepší bodový zisk, ale te znamená nejhorší umístění. Václab Milík skončil se třemi body šestnáctý.

Zhruba dvě hodiny před závodem závodem se snesla na Markétu silná bouřka, která změnila dráhu ve velmi podmáčenou. Pořadatelé však s takovou variantou počítali a během malé chvíle uvedli ovál do stavu, na němž vyprodaná Markéta mohla vidět skvělý plochodrážní sport....

Konečné pořadí:
1. Jason Doyle 17 (1,3,3,2,2,3,3) + 1. ve finále
2. Greg Hancock 18 (3,1,3,3,3,3,2) + 2. ve finále
3. Chris Harris 11 (1,1,0,2,3,2,1) + 3. ve finále
4. Niels Kristian Iversen 11 (3,3,1,1,1,2,0) + 4. ve finále
5. Bartosz Zmarzlik 13 (3,2,2,3,2,1)
6. Fredrik Lindgren 11 (2,3,1,2,2,1)
7. Tai Woffinden 9 (3,3,2,0,1,d)
8. Nicki Pedersen 8 (2,2,0,1,3,R)
9. Andreas Jonsson 6 (0,2,3,0,1)
10. Peter Kildemand 6 (2,d,1,0,3)
11. Piotr Pawlicki 6 (2,1,0,2,1)
12. Antonio Lindbäck 5 (0,2,0,3,0)
13. Maciej Janowski 5 (0,R,2,3,0)
14. Matej Žagar 5 (1,0,3,1,0)
15. Chris Holder 5 (0,0,2,1,2)
16. Václav Milík 3 (1,1,1,0,0) 

foto: Martin Pibyl

 
Zbývají desítky vstupenek
Sobota, 25 Červen 2016 09:18

Na večerní Grand Prix České republiky ještě po pátečním tréninku zůstaly na pokladanách vstupenky, není jich však mnoho. Se zahájením prodeje bude k dispozici přibližně ještě tři sta volných míst k sezení. Ti, co čekají s rozhodnutím o cestě do Prahy, by tedy neměli příliš váhat. V tuto chvíli je tedy jisté, že 20. ročník Grand Prix na českém území bude sledovat vyprodaný stadion Markéta.

foto: Michal Kohout

 
Milík začíná proti Hancockovi a Pedersenovi
Pátek, 24 Červen 2016 15:42

Program Grand Prix České republiky začal oficiálním losem. Své místo v rozpisu našlo všech šestnáct závodníků. Los z ruky radního Hlavního města Prahy Jana Wolfa nebyl nikterak příznivý k Václavu Milíkovi, který ze čtvrté dráhy začne hned v první jízdě proti Gregu Hancockovi a Nicki Pedersenovi, dvěma z největších hvězd celého cyklu.

Los Grand Prix České republiky:
3 Nicki Pedersen
85 Antonio Linbäck
45 Greg Hancock
16 Václav Milík
25 Peter Kildemand
55 Matej Žagar
95 Bartosz Zmarzlik
23 Chris Holder
37 Chris Harris
777 Piotr Pawlicki
108 Tai Woffinden
100 Andreas Jonsson
69 Jason Doyle
66 Fredrik Lindgren
71 Maciej Janowski
88 Niels Kristian Iversen

17 Josef Franc
18 Eduard Krčmář 
Velká cena ČR na ploché dráze slaví velké jubileum. A Nová DIGI TV bude u toho
Pátek, 24 Červen 2016 11:35

Plochá dráha v Česku o tomto víkendu oslaví významný milník ve své historii. Na Markétě se totiž uskuteční už dvacátá Velká cena České republiky mistrovství světa na ploché dráze pod hlavičkou Mezinárodní motocyklové federace (FIM). Závod na Markétě a celý seriál mistrovství světa bude k vidění na Nové DIGI TV, která pro fanoušky ploché dráhy získala exkluzivní vysílací práva na tuto a další 3 sezony.

První Velká cena České republiky se uskutečnila v květnu 1997 a tehdy na pražské Markétě zvítězil několikanásobný světový šampion Greg Hancock. Ten se také letošní velké ceny zúčastní jako oficiální host. Po celých dvacet let nejvýznamnější podnik ploché dráhy v Česku hostí právě Markéta. Po dvacáté se tak v Praze na Markétě sejdou ti nejlepší jezdci z nejlepších, takovou bilancí se nemůže pochlubit žádný ovál na světě ani žádné město. A protože jde o mimořádnou sportovní událost, koná se letošní Velká cena ČR v rámci kampaně Praha – evropské hlavní město sportu 2016. Velkou cenu České republiky budou moci fanoušci vidět i na svých obrazovkách na kanále Arena Sport 1 díky satelitní Nové DIGI TV, jejíž provozovatel DIGI CZ nově získal exkluzivní práva na vysílání přímých přenosů mistrovství světa.

Tento pátek po páté odpolední budou probíhat tréninkové jízdy, vlastní velká cena je naplánována na sobotu. Ostrý start dvacáté Velké ceny ČR by měl podle plánu připadnout na 19.00, ovšem pro diváky se již nyní téměř vyprodaná Markéta otevře už v 17.00, kde na ně bude čekat doprovodný program a autogramiády.

Mistrovství světa na ploché dráze se na pražské Markétě bude konat přinejmenším další dva roky. Do roku 2019 bude také přímé přenosy z jednotlivých podniků mistrovství světa na ploché dráze vysílat satelitní televize Nová DIGI TV. Velkou cenu ČR uvidí diváci na Nové DIGI TV už nyní. „Jsem rád, že fanoušci ploché dráhy v Česku budou mít možnost vidět tenhle vzrušující a nádherný sport opět v televizi. Ne každý se může vypravit k nám na Markétu nebo na jiný světový ovál, díky televizním přímým přenosům ale souboje nejlepších plošinářů světa neujdou žádnému fandovi,“ uvedl Petr Ondrašík, manažer Velké ceny České republiky.

Na oválu na Markétě dlouhém 353 m v minulé sezoně zvítězil Tai Woffinden, který za rok 2015 ovládl i celý šampionát, stejně jako v roce 2013. Woffinden navíc vévodí i letošním tabulkám mistrovství, když zvítězil v druhém závodě seriálu v Polsku, v prvním podniku ve Slovinsku skončil čtvrtý a v zatím posledním v Dánsku dojel třetí. České fanoušky bude určitě zajímat, že divokou kartu dostal kapitán české reprezentace Václav Milík. Ten v současnosti závodí za klub Sparta Wroclaw, kde několik měsíců jezdil v páru právě s mistrem světa Taiem Woffinden jako dvojka. Po Velké ceně České republiky jezdce čekají ještě závody mistrovství světa ve Velké Británii (červenec), Švédsku (srpen, září), Polsku (srpen a začátek října), Německu (září) a Austrálii (konec října). Všechna tato vrcholná klání budou moci diváci vidět i na Nové DIGI TV, a to i v dalších třech sezonách.

O DIGI CZ
DIGI CZ je přední český operátor satelitního televizního vysílání, který na českém trhu působí od roku 2006 pod obchodní značkou DIGI TV a od října 2015 pod obchodní značkou Nová DIGI TV. V dubnu 2015 DIGI CZ koupila česká investiční skupina LAMA ENERGY GROUP. DIGI CZ si udržuje silnou pozici na poli digitálního vysílání zejména stabilní cenovou politikou, širokou nabídkou a exkluzivními programy. DIGI CZ je jediným čistě českým satelitním operátorem na trhu. Všechny daně, včetně daně z příjmu, jsou odváděny v ČR.

(tisková zpráva)

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 18