O závodu

O závodu

Tento memoriál je druhým nejstarším plochodrážním závodem v České republice. Jeho tradice byla započata v roce 1969 na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, jež podlehl následkům zranění utrpěných při pádu na dráhu a následnou kolizi s ostatními závodníky při Zlaté přilbě v roce 1968.

Memoriál Luboše Tomíčka se uskuteční 1. října 2018, den po Zlaté přilbě v Pardubicích. Tento závod patří k nejvýznamnějším sportovním událostem v Praze. Letos se opět tento závod uskuteční v tradičním duchu a se svojí nezapomenutelnou atmosférou již po padesáté. Půl stoleté výročí tohoto závodu má samo o sobě velkou atmosféru, kterou jistě doplní doprovodný program, velká plochodrážní jména i divácká kulisa.

Závod se uskuteční systémem na rozpis 20 jízd, kde se utká každý s každým. Prvních pět jezdců postoupí do finálové jízdy, která určí pořadí na 1. – 5. místě. Tento systém závodu je v ploché dráze tradiční a zároveň jedinečný, nabízí napětí až do konce závodu. Do Prahy se pravidelně sjíždí plochodrážní legendy a ani v roce 2018 nebude chybět výběr předních světových jezdců z různých států světa. Memoriál Luboše Tomíčka je atraktivní závod nejen pro skalní příznivce ploché dráhy, ale i pro širokou veřejnost. Mezi pozvanými závodníky nebudou chybět účastníci seriálu Speedway Grand Prix a evropského šampionátu Speedway European Championship. Samozřejmostí je účast, v současnosti nejlepších českých závodníků, Václava Milíka, Josefa France, Edy Krčmáře nebo Matěje Kůse, posledního českého vítěz Memoriálu Luboše Tomíčka. To vše zaručuje večer plný soubojů v metylalkoholovém opojení.

Přehled cen vstupenek naleznete V TOMTO ODKAZE