O závodu

O závodu

Tento memoriál je druhým nejstarším plochodrážním závodem v České republice. Jeho tradice byla započata v roce 1969 na počest slavného československého plochodrážního reprezentanta Luboše Tomíčka, jež podlehl následkům zranění utrpěných při pádu na dráhu a následnou kolizi s ostatními závodníky při Zlaté přilbě v roce 1968.

Memoriál Luboše Tomíčka se tradičně koná den po Zlaté přilbě v Pardubicích. Tento závod patří k nejvýznamnějším sportovním událostem v Praze. Každoročně se tento závod uskuteční v tradičním duchu a se svojí nezapomenutelnou atmosférou.

Závod se systémem na rozpis 20 jízd má nezapomenutelnou atmosféru. Spravedlivý souboj kde se potká každý s každým má na konci finálové jízdy jasného vítěze. Nejlepších pět jezdců postoupí do finálové jízdy, která určí pořadí na 1. – 5. místě. Tento systém závodu je v ploché dráze tradiční a zároveň jedinečný, nabízí napětí až do konce závodu. Memoriál Luboše Tomíčka je atraktivní závod nejen pro skalní příznivce ploché dráhy, ale i pro širokou veřejnost.

Samozřejmostí je účast, v současnosti nejlepších českých závodníků. V posledních letech se startovní listina tvořila převážně z juniorských závodníků různých zemích, což zaručovalo večer plný vyrovnaných soubojů v metylalkoholovém opojení. Velké plochodrážní hvězdy mohou diváci vidět při FIM Speedway Grand Prix, které se koná taktéž v Praze, proto se pořadatelé rozhodli, že Memoriál L. Tomíčka se pojme jinak. Tak, aby byl závod atraktivní a nabídl něco jiného.