Divoké karty pro pražské závody

Divoké karty pro pražské závody

Divoké karty pro pražské závody

Postupem tří českých jezdců musel pořadatel závodu a místní promotér – Auto klub Markéta – spolu s Autoklubem České republiky rozhodnout o divoké kartě pro pražský závod. Po diskuzi bylo rozhodnuto, že vestu číslo 16 obleče Němka Celina Liebmann.

„Česká republika má již tři nejlepší jezdce U21 ve finálové sérii SGP2. Proto jsme se spolu s Autoklubem České republiky rozhodli dát příležitost jezdcům z jiných federací. Nová éra SGP2 začíná v Praze a chceme podpořit tento milník historie ploché dráhy něčím výjimečným a unikátním. Rádi bychom do tohoto šampionátu vůbec poprvé nominovali závodnici. Divokou kartu obdrží Celina Liebmann z Německa. Tento důležitý krok pro posílení postavení žen v plochodrážních sportech je významný a Česká republika je velmi poctěna, že může být součástí nové éry série Speedway Grand Prix,“ vysvětlil Pavel Ondrašík.

Pozice náhradníků budou patřit Matouši Kameníkovi se sedmnáctkou a Bruno Belanovi s osmnáctkou.

A jak většina fanoušků ploché dráhy očekávala, tak se i stalo. Jan Kvěch bude znovu divokou kartou pro letošní PRAGUE FIM Speedway Grand Prix of Czech Republic. „Honza podává stabilně dobré výkony, v loňském roce ukázal v závodě velkou bojovnost a držel se velmi dobře se světovou špičkou,“ zdůvodnil nominaci Tomáš Topinka.

Náhradnické posty budou patřit Danielu Klímovi (č. 17) a Petru Chlupáčovi (18). Juniorské trio tak budou mít čeští fanoušci možnost vidět v oba dny, protože v pátek se po zdařilých kvalifikací nominovali do seriálu jako stálí jezdci.

Foto: Kateřina Zítová