Dnes odstartuje třetí kolo seriálu Speedway Grand Prix

Dnes odstartuje třetí kolo seriálu Speedway Grand Prix

Dnes je ten den, na který se těší každý (nejen) český plochodrážní fanoušek. V 18:45 odstartuje již třetí kolo seriálu Speedway Grand Prix, tentokrát se zastávkou v Praze. Včera se uskutečnil trénink, který má v letošním roce novou podobu, v němž byl časově nejlepší Antonio Lindbäck.

Po kvalifikačním měřeném tréninku si jezdci vybírali startovní pozice. Teprve v Praze se tréninku účastnili všichni jezdci SGP, jelikož polská liga nenarušila páteční trénink. Ale vraťme se k výběru pozic. Antonio Lindbäck sáhl po startovním čísle 5, tedy první jízdu okusí z červené pozice. Václav Milík, divoká karta pro český závod, skončil v měřeném tréninku na posledním místě a tak rozhodování bylo jednoduché, zbylo na něho čtvrté startovní číslo.

Závod začíná v 18:45 slavnostním nástupem. Všem příznivcům doporučujeme přijít s předstihem a také se dopředu seznámit se zákazy, které jsou vyvěšeny na této stránce, aby se předešlo případným problémům. Co se týče batohů, s malými rozměry vpuštěni do stadionu budete, zákaz se týká vícerozměrných zavazadel. Zákaz deštníků se týká neskládacích, ale prosíme o ohleduplnost a preferenci především pláštěnek. Často dochází ke konfrontace mezi fanoušky, neboť přes rozevřené deštníky není pořádně vidět na dráhu a dochází tak k vysokému diskomfortu diváků za Vámi.

Na fanoušky čeká na stadionu doprovodný program v podobě street dance skupiny, bubeníků, velkých trampolín a další. Bohatý výběr je také ve stáncích s občerstvením.

Doporučujeme také zakoupit si program závodu, který v letošním roce obsahuje možnost vyhrát 2 ks vstupenek na Czech Republic FIM Speedway Grand Prix v příštím roce. Podmínkou je vyplnění kvízu a odeslání výsledku (více informací v programu).

Startovní listina:
1 Niels Kristian Iversen
2 Bartosz Zmarzlik
3 Matej Žagar
4 Václav Milík
5 Antonio Lindbäck
6 Artem Laguta
7 Fredrik Lindgren
8 Janusz Kolodziej
9 Robert Lambert
10 Maciej Janowski
11 Max Fricke
12 Jason Doyle
13 Leon Madsen
14 Patryk Dudek
15 Emil Sayfutdinov
16 Martin Vaculík