Loňský vítěz memoriálu se vrací do Prahy

Loňský vítěz memoriálu se vrací do Prahy

Memoriál Luboše Tomíčka se blíží, již tuto neděli v 16 hodin odstartuje jeho 51. ročník. Je nám velkou ctí, že se nám, i přes velmi těsný termín, podařilo sestavit velmi vyrovnanou startovní listinu, v které sice dominuje loňský vítěz Chris Holder a jezdec SGP Niels Kristian Iversen, ale jak zmínil dnes na tiskové konferenci Tomáš Topinka, vítěz může být kdokoliv ze zmíněných. Šanci mají určitě i čtyři čeští jezdci, které dnes na Lávce zastoupil Ondřej Smetana se Zdeňkem Holubem.

Přestože pár jmen ve startovní listině chybí, třináct startovních čísel je již obsazeno. Již zmíněný Chris Holder bude mít v listině i rodinného soupeře, a to svého mladšího bratra Jacka. Zástupce bude mít i Německo, Slovinsko, Švédsko či Ukrajina. Ze sousedního Slovenska přicestuje David Pacalaj. Přijede vítěz letošní Zlaté přilby SNP Matic Ivačič, který se opět setká na startu s Janem Kvěchem i Ondřejem Smetanou, jenž porazil ve finálové jízdě. Do české čtveřice na startu patří i Petr Chlupáč.

Bohužel chybět bude Eduard Krčmář, který bude bojovat v polské lize. Do nedělního závodu polské extraligy bude nejspíš nominován Václav Milík, a proto i jeho budeme zřejmě postrádat na startu. Memoriál nestihne ani Josef Franc, který bude právě na cestě z francouzského Morizes, kde se účastní MS na dlouhé ploché dráze.

Pořadatelé dali velký význam i doprovodnému programu, kde nebudou chybět bubenická skupina, roztleskávačky a zejména Podmol Bros SHOW. Jméno "Podmol" je ve světě FMX velmi dobře známé, ať už se jedná o staršího Libora či mladšího Filipa. Podmol Bros SHOW předvede ve vzduchu nad pražským stadionem triky, při kterých se většině přítomných zatajuje dech.

Již potvrzení jezdci:
Michael Härtel
Dominik Möser
Matic Ivačič
Linus Sundström
Ondřej Smetana
Zdeněk Holub
Petr Chlupáč
Jan Kvěch
Marko Levishyn
Jack Holder
Chris Holder
David Pacalaj
Niels – Kristian Iversen

Foto: Martin Flousek