Mistrovství světa dvojic již v červnu letošního roku!

Mistrovství světa dvojic již v červnu letošního roku!

Mistrovství světa dvojic již v červnu letošního roku!

Mistrovství světa dvojic je v roce 2018 zpět! Pod názvem Monster Energy FIM Speedway of Nations se odjede v červnu. Závodů se účastí na patnáct zemí. Mistrovství bude začínat dvěma závody Race Off (2. a 5. června). Z každého závodu postoupí tři nejlepší země do finálového závodu, který se uskuteční na olympijském stadionu ve Wrocławi. Finálový závod se pojede také ve dvou termínech, a to 8. a 9. června.

Prezident FIM Vito Ippolito se k závodům vyjádřil kladně: ,,Vytvoření tohoto nového MS FIM bylo umožněno vynikajícími vztahy mezi FIM a jeho organizátorem BSI. Jsme přesvědčeni, že tato soutěž rychle dosáhne stejné úrovně popularity jako ostatní Mistrovství světa národů FIM“.

Finálový závod vyvrcholí Grand Final, kde vítěz bude korunován novým mistrem světa. Bodování bude stejné jako v jiných soutěží, tedy 3 body za vítězství, 2 body za druhé místo, 1 bod za třetí místo a bez bodu bude ten, kdo dojede na místě čtvrtém.

V závodě budou startovat elity daných zemí, navíc je zde možnost obsadit i rezervu, kterou musí být junior do 21 let. Ten může zasahovat do závodů dle uvážení týmového manažera.

Další informace, k tomuto formátu soutěže, budou zveřejněny včas.

Zdroj: fim-live.com
Foto: fim-live.com