Nezapomeňte na páteční trénink!

Nezapomeňte na páteční trénink!

Přestože vrchol Speedway Grand Prix nastane v Praze až v sobotu večer, zveme Vás i na páteční trénink. Ten má letos novou podobu. Trénink začíná v 17:00 klasicky, tak jak jsou fanoušci zvyklí z minulých ročníků. Od 19 hodin pak nastane kvalifikační měřený trénink, který určí pořadí vybírání startovních pozic. Ten jezdec, který zajede tuto kvalifikační část nejlépe bude mít možnost si jako první vybírat startovní pozici.

Vstupné na trénink bude činit 150 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. Proto i ti, na které se nedostala vstupenka na sobotní závod, budou mít možnost shlédnout světové hvězdy na pražské dráze.

A jak kvalifikační část probíhá? Každý motocykl je vybaven elektronickým systémem, který určuje pořadí. V kvalifikaci jezdci na dráhu přijíždějí jednotlivě, každý má jednu minutu na dráze. Je jen na jeho uvážení, zda za tuto minutu objede dvě kola nebo čtyři, ale za tento čas musí zajet své nejrychlejší kolo. Pokud tedy jezdec objede za tento čas ovál 4x, počítá se mu nejlepší čas kola z této jízdy. Pokud uplyne minuta a závodník kolo nedokončil, má právo kolo dojet. Pokud se jezdec setká v této minutě s defektem, nesmí motocykl vyměnit, časová kvalifikace pro něj končí. Závodník s nejlepším časem má jako první možnost volby při vybírání startovního čísla pro následující den.

Pokud se jezdec tréninku nezúčastní, jak tomu bylo například v polské Varšavě či Kršku u jezdců, kteří startovali v polské lize, zůstává mu zbylé startovní číslo, v případě, že jezdců chybí více, provede Jury tradiční los. Náhradníci se časové kvalifikace neúčastní.

Bohužel do Prahy nepřijede loňský mistr světa Tai Woffinden, který léčí svá zranění z pádu v polské lize.