První závod Speedway Grand Prix je za námi, následuje Praha

V sobotu se v polské Varšavě uskutečnil první závod letošního seriálu Speedway Grand Prix. Úvodní kolo vyhrál Tai Woffiden, v celkovém pořadí prozatím o bod vede Fredrik Lindgren nad Woffindena. Jako třetí muž tohoto šampionátu do Prahy přijede Maciej Janowski, který ve Varšavě skončil druhý. Skvěle jel i Artem Laguta či Patryk Dudek. Naopak ne příliš šťastně začal loňský mistr světa Jason Doyle, který byl z jedné jízdy vyloučen pro zavinění pádu a podruhé byl vyloučen za najetí do pásky při letmém startu. Po prvním závodě se drží na dvanáctém místě. Poslední místo zatím patří Nickimu Pedersenovi, který do varšavského závodu nastoupil i přes zlomeninu kůstky v pravé dlani. Přestože se jeho dravost v závodě několikrát prokázala, zranění nakonec vzalo za své a po pádu v předposlední sérii ze závodů odstoupil.

Do závodu "2018 Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix" v Praze (26. května 2018) nastoupí s číslem 16 Václav Milík, náhradníci budou Josef Franc a Eduard Krčmář. Závod začíná v 18:45 slavnostním nástupem.