Tisková konference k Memoriálu Luboše Tomíčka

Tisková konference k Memoriálu Luboše Tomíčka

Dnes se v klubu Lávka uskutečnila tisková konference k závodu Memoriál Luboše Tomíčka. Přítomní byli předseda klubu Petr Ondrašík, sportovní ředitel Pavel Ondrašík, extraligový manažer a trenér Tomáš Topinka a nejlepší čeští jezdci Jan Kvěch a Václav Milík.

Úvodní slovo si vzal Pavel Ondrašík. "V letošním roce jsme připravili zajímavý doprovodný program. Přistoupili jsme k času 18:00 kvůli podzimnímu chladnějšímu počasí a také, aby to nebylo dlouhé pro rodiny s dětmi. Doufáme, že předpověď bude dobrá," zahájil těmito slovy Pavel Ondrašík tiskovou konferenci. Dodal, že bez pomoci HM Prahy a MČ Prahy 6 a dalších sponzorů by nebylo možné závod uspořádat.

Hlavním tématem byla startovní listina, která je již téměř hotová. Rohan Tungate poslal podepsaný kontrakt před tiskovou konferencí a jedná se s Andžejsem Lebeděvsem a Antonio Lindbäckem. Tato jednání jsou na dobré cestě a zřejmě je na Memoriálu Luboše Tomíčka uvidíme. "Startovní listinu se snažíme dělat vyrovnanou, myslím si, že letošní listina je oproti minulým letům kvalitnější, kluci budou mít s kým závodit. Je tam 10 adeptů na vítěze, chtěli bychom, aby to byl náš závodník, ale nebude to jednoduché," řekl ke startovní listině Tomáš Topinka. Zmínil Szymona Wozniaka, loňského vítěze Levishyna, ale i dánské jezdce Kildemanda a Jensena.
"Jako každý rok, i tentokrát nebude chybět Paco Castagna. Jan Kvěch a Václav Milík budou na 100 % v závodě, zbytek se upřesní vlastně těsně před závodem. Chybí nám jen jedna smlouva, a to smlouva s počasím," ukončil svoje slova Topinka.

Pavel Ondrašík pak dodal, že by Petr Chlupáč měl startovat, po pádu ve Vojens je sice trochu pobitý, ale žádné indicie, že by vynechal prodloužený plochodrážní víkend nejsou.

Dalším tématem byl časový harmonogram a doprovodný program před závodem. Stadion otevře své brány v 16 hodin a o zábavu bude postaráno jak pro děti, tak i pro dospělé. Mezi 16:40 a 17:00 bude depo závodních strojů otevřeno veřejnosti a v 16:55 budou fanouškům k dispozici vybraní jezdci na autogramiádu.
"Nebude chybět stánek na vyzkoušení elektrokol a elektrokoloběžek, pro děti skákací hrad a herní simulátor připraven bude, ale je to hlavně o těch závodech. Oproti Grand Prix divákům nabídneme i navadečky z Prague Star Cheerleaders," okomentoval doprovodní program Pavel Ondrašík

Samotný závod začne od 18 hodin slavnostním nástupem, kam jezdce doprovodí nejmenší plochodrážní fanoušci, kteří se přihlásili na výzvu klubu. Před finálovou jízdou fanoušky čeká aukce o podepsanou vestu vítěze závodu.
"Bude to krok do neznáma, protože před finálovou jízdou fanoušci nevědí, kdo se stane vítěz. Aukce bude trvat pár minut a je to hlavně o té show, nečekáme závratné částky," doplnil informace k aukci Pavel Ondrašík.

"Na Memoriál se těším, ještě se mi to nepodařilo vyhrát, loni se mi podařilo být na stupně vítězů, ale doufám, že to letos bude o dvě příčky lepší," nechal se slyšet Jan Kvěch.

"Záda mě bolel, teď jsem trochu nemocnej, tak to musím vyležet, ale na závody budu ok," okomentoval svůj zdravotní stav Václav Milík.