V Praze diváci uvidí letos dva závody SGP

V  Praze diváci uvidí letos dva závody SGP

Závod FIM Speedway Grand Prix se uskuteční v Praze hned dvakrát! Vzhledem k současné situaci ve světě bylo několik závodů Mistrovství světa odvoláno. Mezi stadiony, které zůstaly pro pořádání Grand Prix na rok 2020 je i Praha. Formát se několikrát konzultoval, a to mezi FIM, promotérem BSI a také ostatními pořadateli. Nakonec se všechny strany dohodly na následujícím řešení – FIM Speedway Grand Prix 2020 se bude skládat z osmi kol během čtyř víkendů. Auto klub Markéta se s promotérem BSI dnes mimo jiné dohodl, že pražské závody budou třetí zastávkou seriálu.

Vládní opatření také nedovolují plně obsazený stadion, proto se závody budou konat s omezeným počtem publika. Na sobotní závod (19. září 2020) je kapacita již téměř naplněna z předchozího předprodeje. Vstupenky zakoupené na původní termín 13. června zůstávají v platnosti na sobotní závod, tedy 19. září 2020. Na páteční závod bude zahájen předprodej, termín však nebude dříve než v půlce srpna. V případě zpřísnění vládních nařízení dohoda s promotérem počítá, že by se závody mohly uskutečnit i bez diváků.

Formát dvou závodů mistrovství světa po sobě jdoucích je pro pražský stadion novinkou. Zároveň je to šance pro ty fanoušky, na které se nedostalo po zastavení předprodeje. Veškeré další informace budou doplňovány v průběhu následujících dní.

Přepracovaný kalendář:

28. – 29. srpna, Polsko (olympijský stadion, Wroclaw)
11. – 12. září, Polsko (stadion Edwarda Jancarze, Gorzow)
18. – 19. září, Česká republika (stadion Markéta, Praha)
2. října, bude upřesněno
3. října, Polsko (Marian Rose Motoarena, Torun)