Dnes proběhla tisková konference k závodům FIM Speedway Grand Prix

Dnes proběhla tisková konference k závodům FIM Speedway Grand Prix

Dnes v klubu Lávka se konala tisková konference Auto klubu Markéta k blížícím se závodům 2021 Czech Republic FIM Speedway Grand Prix. Přítomen byl Pavel Ondrašík, Tomáš Topinka i Jan Kvěch, který pro letošní rok získal divokou kartu. Během tiskové konference přišla řeč na předprodej vstupenek, současná opatření v rámci Covid-19 a hlavně na výkon a vizi Jana Kvěcha. Ten se nechal slyšet, že si žádný tlak na sebe neuvědomuje ani nepřipouští a závod bere jako každý jiný. Na každý závod jezdí s myšlenkou výhry a FIM Speedway Grand Prix není výjimkou. Doufá v co nejlepší výsledek.

Pavel Ondrašík nastínil současnou situaci, kterou doposud komplikovaly opatření spojené se současným stavem. Zmínil i náročné podmínky pro některé fanoušky, zejména ty z Británie, kteří musí po návratu do karantény, což může spoustu fanoušků odradit. Letošní ročník bude závislý především na domácích fanoušcích, které by v ochozech rád viděl určitě i Jan Kvěch.

Připomínáme, že předprodej stále probíhá prostřednictvím sítě Ticketportal a to buď online nebo na prodejních místech po celé ČR.

Záštitu nad závody převzali:
předseda Národní sportovní agentury - Filip Neusser
primátor hlavního města Prahy - Zdeněk Hřib
prezident AČR - Jan Šťovíček
ministryně pro místní rozvoj ČR - Klára Dostálová
ministr vnitra - Jan Hamáček
ředitel CzechTourism - Jan Herget

Akce je pořádána ve spolupráci s Národní sportovní agenturou, Magistrátem hl. m. Prahy, Městskou částí Praha 6, Autoklubem ČR, Agenturou CzechTourism a OLYMP Centrem sportu Ministerstva vnitra. Děkujeme!

Divoká karta a post náhradníků
Stejně jako v loňském roce, i pro letošní kola platí, že divokou kartu může získat jen jeden jezdec na oba dva závody. Jezdec na divokou kartu bude, jak asi fanoušci očekávali, mladý pražský junior Jan Kvěch. Po několika letech tak vystřídá Václava Milíka. Jan Kvěch v národních i mezinárodních závodech ukazuje svou skvělou výkonost, na dráze mnohdy potrápí i zkušené matadory a v letošním roce má z českých jezdců nejvyváženější sportovní výkony. Pro Jana Kvěcha to bude první velký závod v takové roli (v loňském roce si vyzkoušel pozici náhradníka), ale věříme, že se své role zhostí dobře. Měnit se však budou pozice náhradníků – pro páteční závod bude prvním náhradníkem Daniel Klíma, s osmnáctkou pak Petr Chlupáč. V sobotu si jezdci vesty prohodí a se sedmnáctkou bude startovat Petr Chlupáč a druhým náhradníkem bude Daniel Klíma.

Akreditace novinářů a fotografů na oba závody 2021 Anlas Czech Republic FIM Speedway Grand Prix je opět prostřednictvím formuláře na oficiálních stránkách seriálu FIM Speedway Grand Prix: www.speedwaygp.com v sekci MEDIA.

Jezdci SGP pro rok 2021:
#95 Bartosz Zmazlik (POL)
#108 Tai Woffinden (GBR)
#66 Fredrik Lindgren (SWE)
#71 Maciej Janowski (POL)
#30 Leon Madsen (DEN)
#69 Jason Doyle (AUS)
#222 Artem Laguta (RUS)
#89 Emil Sayfutdinov (RUS)
#54 Martin Vaculík (SVK)
#46 Max Fricke (AUS)
#55 Matej Zagar (SLO)
#105 Anders Thomsen (DEN)
#93 Oliver Berntzon (SWE)
#187 Krzysztof Kasprzak (POL)
#505 Robert Lambert (GBR)
Náhradníci:
#575 Aleksandr Loktaev (UKR)
#27 Jaimon Lidsey (AUS)
#415 Dominik Kubera (POL)
#999 Olegs Mihailovs (LAT)
#99 Daniel Bewley (GBR)
#125 Lukas Fienhage (GER)
#201 Jan Kvěch (CZE)

V současné době finalizujeme informace ohledně podmínek pro návštěvníky v rámci obou akcí. Pro novinky prosím sledujte webové stránky, facebook (ZDE) i instagram (@speedwayprague)