Ervín Krajčovič se stal mistrem světa ve flattracku

Ervín Krajčovič se stal mistrem světa ve flattracku

Český motocyklista Ervín Krajčovič se ve francouzském Morizes stal mistrem světa ve flattracku, americké obdobě ploché dráhy. V dramatické koncovce šampionátu porazil Španěla Gerarda Baila o sedm bodů. Celkově čtvrtý skončil Ondřej Svědík.

"Do vedení v šampionátu, ve kterém startovalo přes 30 závodníků z jedenácti zemí, se mi podařilo dostat po druhém závodě v Debrecínu a nakonec jsem ho udržel," řekl Krajčovič ČTK. Vylepšil tak výsledek z loňska, kdy skončil v MS třetí.

Přestože ani jeden z pěti závodů seriálu nevyhrál, postupně mírně navyšoval své vedení v průběžném pořadí. "Do posledního závodu nás šlo pět, kteří jsme jeli o titul. Podařilo se mi vyhrát tři ze čtyř rozjížděk a do finále jsem šel ze čtvrtého místa," popsal Krajčovič průběh závěrečného dílu.

Ve finále se musel vyrovnat s opakovaným startem, ale po kolizi s pozdějším vítězem Sammym Halbertem z USA se propadl na sedmé až osmé místo. "Podařilo se mi z toho vzpamatovat, sice jsem jel bez plechové botičky, ale předjel jsem pár lidí i Gerarda Baila, který byl mým hlavním konkurentem. Dojel jsme pátý, což mi zajistilo titul," řekl dvaatřicetiletý závodník. Z Francie odletěl do Maroka, kde se další členové týmu Orion Moto Racing Group budou připravovat na Rallye Dakar. "Takže jsem ani nemohl pořádně slavit," pousmál se letošní český šampion ve specifické motocyklové disciplíně, v které se jezdí s upravenými motokrosovými stroji.

Zdroj: ČTK