Jan Kvěch pátečním výkonem doplnil letošní sbírku medailí

Jan Kvěch pátečním výkonem doplnil letošní sbírku medailí

Jedenadvacetiletý plochodrážník pražského OLYMP CS MV Jan Kvěch završil v polské Toruni úspěšnou českou plochodrážní sezónu ziskem stříbrné medaile v seriálu Mistrovství světa juniorů, od letošního roku nazvané SGP2.

Letošní závodní ročník přinesl prakticky všechny varianty. Souboje po deštěm nasáklé dráze na pražské Markétě, druhý závod v Cardiffu na těžké rozbité dráze, který nebyl na rozdíl od pražského dokončen a nakonec polská Toruň, která byla svědkem korunovace juniorského mistra světa.

Jan Kvěch dvakrát obsadil čtvrté místo a před posledním závodem byl velmi blízko stříbrné medaili. Mateusz Ciernik po dvou vítězstvích získal výrazný náskok a mohl o titul přijít prakticky jenom fatálním selháním. To nepřišlo. Naopak bitvu o stříbro zdramatizovali další polští jezdci Jakub Miśkowiak - obhájce titulu, Wiktor Lampart a Mateusz Świdnicki. Honza obsadil v semifinále třetí místo, celkově šesté a musel čekat na výsledek finále.

Medaili měl jistou, šlo pouze o to, jakou hodnotu mít bude. Výsledek finálové jízdy čtyř polských jezdců přihrál bronz obhájci titulu a český junior si došel díky absolutní vyrovnanosti v celém seriálu pro zasloužené stříbro.
Pro českou plochou dráhu byla účast tří jezdců ve finálovém seriálu skvělým počinem. Petr Chlupáč po třetím místě v úvodním závodě nakonec obsadil sedmé místo a vyhranou rozjížďku v seriálu slavil i Daniel Klíma.

Vystoupení českých jezdců završilo opravdu dobrý rok české ploché dráhy. Světové stříbro mají Jan Kvěch, tým na dlouhé ploché dráze a družstvo juniorů. K tomu se přidala evropská stříbrná medaile ze závodu dvojic. Další evropské bronzové medaile pak přidali junioři Adam Bednář ve třídě do 250 ccm, Karel Průša ve třídě do 125 ccm a tým v závodech do 250 ccm.

Foto: Jarek Pabijan