Jezdci na 125 ccm si vyzkouší jiný formát závodu

Jezdci na 125 ccm si vyzkouší jiný formát závodu

Kvůli probíhající rekonstrukci není v současné době možné pořádat tréninky ani závod na velké dráze. Prvním závodem 500 ccm bude 23. 6. 2020 Pohár Autoklubu ČR. Jezdci AKM a OLYMP CS MV zatím testují jiné dráhy po České republice. Výhodu mají jezdci na 125 ccm, kteří mají na Markétě svou malou dráhu mimo probíhající rekonstrukci, a tak mohou nejen trénovat, ale také závodit. První závod sezóny na malé dráze na Markétě se sice nevydařil kvůli počasí a nesjízdné dráze, ale trénink přesto proběhl.

Na sobotu 13.6.2020 je nyní naplánován další závod, opět pro 125 ccm, a to v jiném formátu, než jsou jezdci zvyklí. Nejmenší závodníci si vyzkouší systém velkých závodů, součástí bude technická přejímka, trénink dle rozpisu, rozprava se zkušenějšími závodníky a také samotný závod, který bude mít jasná pravidla. Součástí je i včasné odeslání přihlášky na závod. Jezdce tak chceme nejen motivovat, ale také připravit do budoucna na silnější kubatury, kde je tento systém zaveden na národní i mezinárodní úrovni.

V rámci tohoto závodu bude probíhat i náborová akce. Zájemci tentokrát nebudou mít možnost se svést na plochodrážním speciálu, vzhledem k probíhajícímu závodu a současným opatřením, ale mohou nahlídnout do "zákulisí" závodu a všeho, co je k takovému sportu třeba. Přítomni budou i někteří seniorští závodníci, které informace o ploché dráze mohou doplnit. Tak neváhejte a přijďte se podívat! Těšíme se na nové zájemce!

Závod bude probíhat se všemi náležitostmi v souvislosti s pandemií COVID-19 a současnými vládními nařízeními. Start závodu je plánován na 14 hodinu.

Foto: Michal Kohout