Markéta a okolí Bílé hory se připravuje na bitvu

Markéta a okolí Bílé hory se připravuje na bitvu

Nejde však o rekonstrukci rozhodující bitvy z roku 1620, která se odehrála na nedaleké Bílé hoře, a výsledek výrazně ovlivnil život v Českém království na tři sta let
Jde o bitvu moderní doby, kdy šestnáct nejlepších jezdců světa osedlá plochodrážní pětistovky a bojují nejenom o vítězství v pražské Velké ceně, ale i o body do seriálu FIM Speedway Grand Prix. Vítěz celého seriálu získá titul mistra světa na krátké ploché dráze pro rok 2022.
Bojiště na stadiónu Markéta se už připravuje. A to, že půjde o mimořádnou podívanou, která bude mít v Praze českou premiéru, nás přesvědčil i příjezd kolony kamionu producenta SGP na plochu břevnovského kolbiště. Pořadatel připravuje podívanou, kterou Praha ještě neviděla.
Boje na Markétě započnou již v pátek od 27. května, kdy se od 19 hodin uskuteční závod juniorů do 21 let. Vítěz seriálu SGP2 získá titul juniorského mistra světa. Nejtvrdší boje se však očekávají v sobotu 28. května, kdy se pojede o body do SGP a o vítězství v prestižní v pražské Grand Prix.

Ještě dodáme, že závodu nebrání žádná covidová opatření.
Vstupenky na oba závody jsou k dispozici v síti Ticketportal
(https://www.ticketportal.cz/NEvent/FIM-Speedway-Grand-Prix)