Petr Chlupáč stálým účastníkem SGP2

Dnes byla Discovery Events Sports zveřejněna sestava jezdců pro seriál SGP2. Po kvalifikačních kolech se čekalo na udělení tří divokých karet, které se k již 12 potvrzeným jezdcům připojí. Pro české fanoušky je tu skvělá zpráva! Ač se žádnému z českých jezdců nepodařilo v kvalifikaci postoupit, český zástupce v seriálu přeci jen bude. Petr Chlupáč byl právě mezi třemi jezdci, kterým byla divoká karta udělena.

Nejlepší junioři do 21 let tohoto sportu budou soutěžit o titul mistra světa ve třech kolech – v Praze, Gorzowě a Vojensu.

Dalšími dvěma jezdci, kterým byla udělena divoká karta je Nor Mathias Pollestad a slovinský reprezentant Anze Grmek.

Jaký byl důvod pro udělení karty českému závodníkovi? Petr se velmi dobře uvedl v loňském závodě v Praze, kde skončil na třetím místě. V kvalifikaci skončil sedmý a také pomohl České republice ke stříbrné medaili v roce 2022 na SON2 – Mistrovství světa dvojic do 21 let v dánském Vojens.

Také byli odhaleni náhradní jezdci pro SGP2, přičemž ukrajinský mladík Nazar Parnitskiy je prvním koho promotér v případě zranění (nebo jiných důvodů) některého ze stálých jezdců povolá.
Druhou rezervou je Anders Rowe z Velké Británie, třetí na seznamu je Ernests Matjusonoks z Lotyšska. Čtvrtým náhradníkem je Dánsko Bastian Borke, pátý je Polák Kacper Pludra a šestý závodník z Velké Británie Drew Kemp.

Co se týče divoké karty pro pražský závod a náhradníků, jména budou zveřejněna na zítřejší tiskové konferenci.