Slunce na Markétě vyhlíží závodníky i diváky

Slunce na Markétě vyhlíží závodníky i diváky

Dnešní večerní Grand Prix České republiky na Markétě začne za slunečného počasí. Na Markétě je od rána hezky, nebude se tak opakovat situace ze soboty, kdy se závodníci SGP2 museli potýkat s těžkou, deštěm smáčenou dráhou.

V Praze už včera byli někteří jezdci elitního seriálu Speedway Grand Prix. Historicky první závod SGP2 sledovali třeba Anders Thomsen nebo Maciej Janowski se svým týmem, jehož členem je i legendární Američan Greg Hancock. Ti všichni viděli dramatické finále a radost Poláka Mateusze Cierniaka. Ve finále byli i domácí Petr Chlupáč a Jan Kvěch.

Právě Kvěch bude s divokou kartou chtít navázat na včerejší dobrý výkon. Dnes ale bude mít za soupeře 15 nejlepších jezdců světa včetně vedoucího muže seriálu Bartosze Zmarzlika, jehož stíhají Dánové Leon Madsen a Mikkel Michelsen.

Program na Markétě začíná ve 13 hodin kvalifikací, jež určí startovní pozice ve večerním závodě. Ten startuje v 19 hodin. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticket Portal i na kasách Stadionu Markéta.