Startovní listina na 2020 FIM Speedway Grand Prix

Startovní listina na 2020 FIM Speedway Grand Prix

Startovní listina na SGP 2020 spatřila včera světlo světa. Ve stejném složení by měli jezdci přijet i na pražský závod 2020 Czech Republic FIM Speedway Grand Prix. Osm nejlepších jezdců si postup vyjeli na další rok a automaticky postupují. Další tři jezdci, Matej Žagar, Niels Kristian Iversen a Max Fricke si místo ve startovní listině vyjeli při letošní SGP Challenge. A pak došla řada na rozdávání divokých karet.

Tu získal Tai Woffinden, který neměl vůbec dobrý závěr sezóny. Vina se dá přisuzovat také zranění, kvůli kterému byl nucen vynechat dva závody SGP v letošní sezóně. Očekávala se divoká karta i pro Grega Hancocka, který letos oslaví již 50. narozeniny! Třetí divokou kartu získal Artem Laguta, který se do elitní osmičky nedostal, ale celou sezónu měl letos víceméně úspěšnou a loni skončil na šestém místě. Poslední místo obsadil Antonio Lindbäck.

Chybí například mistr Evropy Mikkel Michelsen. Ten bude figurovat v seriálu coby druhý náhradník, prvenství patří Martinu Smolinskimu. Dalšími náhradníky jsou Bartosz Smektala, Anders Thomsen, Pontus Aspgren a Francouz Dimitri Berge.

Jezdci v SGP 2020:
#95 Bartosz Zmarzlik
#30 Leon Madsen
#89 Emil Sayfutdinov
#66 Fredrik Lindgren
#54 Martin Vaculík
#71 Maciej Janowski
#69 Jason Doyle
#692 Patryk Dudek

#55 Matej Žagar
#88 Niels Kristian Iversen
#46 Max Fricke

#108 Tai Woffinden
#45 Greg Hancock
#222 Artem Laguta
#85 Antonio Lindbäck

Náhradníci:
Martin Smolinski 
Mikkel Michelsen 
Bartosz Smektala
Anders Thomsen
Pontus Aspgren 
Dimitri Berge 

Foto: actionsportsconnection.com