Tisková konference na Lávce

Tisková konference na Lávce

20.3.2024 Dnes se v klubu Lávka konala tisková konference za účasti titulárního sponzora ORLEN.

Konferencí přítomné provedl Marek Kafka. Úvodní slovo si vzal Pavel Ondrašík, sportovní ředitel Auto klubu Markéta. “Naše sezona startuje již příští úterý závodem Přebor ČR. Zúčastní se ho všimni jezdci kromě Jana Kvěcha a Václava Milíka“, zahájil svou řeč na úvod.
Dále Pavel Ondrašík pozval přítomné na FIM Speedway Grand Prix v Praze. Informoval, že podle předprodeje je vidět, že se diváci do Prahy těší. Jan Kvěch se v seriálu objeví jako stálice seriálu FIM Speedway Grand Prix a v Praze získá další závodník divokou kartu, tedy v pražském závodě se objeví dva čeští jezdci a tak se mají i domácí fanoušci na co se těšit.

Následně si vzala slovo paní Rappaport z ORLEN a představila danou firmu. “V letošním roce rozšiřujeme spolupráci, stali jsme se partnerem všech závodů v Praze.” Paní Rappaport neopomenula taky jméno světového šampiona: ,,Podporujeme také Bartosze Zmarzlika, světového jezdce, který se zde doufám objeví na některých z mezinárodních závodů.”

Poté zhodnotil spolupráci i současnou jezdeckou základnu Tomáš Topinka: ,,Je super, že máme v týmu takto velkého partnera jako je ORLEN. Nastupuje nám nová generace juniorů v čele s Adamem Bednářem, uvidíme jak se poperou o mistra republiky a určitě budou mít co říct na ty poslední místa světových a evropský šampionát jednotlivců“, zhodnotil manažer Tomáš Topinka.

Tomáš Topinka následně zhodnotil zimní přípravu jezdců OLYMP CS MV a AKM: “Strávili jsme 3 dny v Kršku, soustředění bylo podpořeno dobrým počasím, bylo sice chladno, ale hezky. Kluci každý odjeli cca 90 kol. Účel svezení se a protažení se po zimě byl splněn. Nikdo neremcal a všichni byli rádi, že jsou na motorce a mohou trénovat.”

Příprava Jana Kvěcha byla více individuální, protože už ví co potřebuje, měl nějaká přání, která jsme se mu snažili vyplnit. Na konci února odjel na přípravu na kolech, viděl to tak u špičky, že se to tak dělá. Začal spolupracovat díky OLYMP CS MV i s výživovým poradcem. Nyní je velmi dobře fyzicky připraven, to jak bude vypadat sezona a účast v Grand Prix je teď těžké říct, ale je nutné podotknout, že je v Grand Prix 5 nových jmen, kteří jsou v tom měřítku, kdy je může Honza porážet. Porazit může samozřejmě kohokoliv, ale budeme rádi, když bude Honza pravidelně na 8. až 10. místě. Jeho cíl je účastnit se finále, ale to necháme na zodpovězení Honzy při některé z dalších tiskovek,” zhodnotil fyzickou přípravu v zimním období Pavel Ondrašík.

Následovala otázka na divokou kartu při pražském závodě, kterou sportovní ředitel zodpověděl: “S divokou kartou budeme čekat na první závody, na Extraligu v Praze, kde bude porovnání s Martinem Vaculíkem, Andžejsem Lebeděvsem a rozhodneme se kdo má na to získat divokou kartu. Nechceme nic uspěchat, máme čas do konce dubna. Divokou kartu budeme chtít dát jezdci, který bude schopný nějaké body získat.

Kalendář závodů 2024 – stadion Markéta

26.03.2024 18:00 Přebor České republiky + Velká cena UNITOP
16.04.2024 18:00 Extraliga družstev
01.06.2024 18:45 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Czech Republic
20.06.2024 18:00 1. liga družstev
29.08.2024 18:00 MČR juniorů do 21 let
10.09.2024 18:00 ME dvojic ve třídě 250 ccm
07.10.2024 18:00 55. Memoriál Luboše Tomíčka
19.10.2024 MČR Flat track (kategorie FT a FT junior)