Extraliga družstev jako Velká cena UNITOP

Extraliga družstev jako Velká cena UNITOP

Závod Extraligy družstev má sice před jejím koncem jistého vítěze - AMK ZP Pardubice, ale o dalších příčkách rozhodnuto není. Se sedmi body je prozatím na druhé příčce Gniezno - Liberec, s šesti body pak AK Markéta Praha a AK Slaný. Zdá se, že o medailové pozice bude ještě velký souboj.

Domácí tým poprvé v letošním roce musel na pomoc povolat zahraničního jezdce. Zraněný Jan Kvěch se závodu nemůže zúčastnit, a tak manažer týmu Tomáš Topinka oslovil Nicka Škorju. Ve startovní listině nebude za domácí tým chybět Petr Chlupáč, Daniel Klíma, ale ani zkušený jezdec Josef Franc. Na sedmnáctce se objeví Jaroslav Vaníček, který s "pětistovkou" závodí první rok.

Zraněný je i Jan Macek, který hostoval u slánského týmu, který je oslaben i absencí zraněného Eduarda Krčmáře. Poslední extraligový souboj značně pozměnil sestavy minimálně dvou týmů. Avšak Pardubicím nebude chybět jezdec FIM Speedway Grand Prix Matej Žagar, který si i na posledním závodě užije vítězství svého týmu, kde nebude chybět ani domácí hvězda Václav Milík

Zítra 21.9. od 18 hodin začnou burácet motory na břevnovské dráze. Zveme všechny fanoušky ploché dráhy k nám na stadion. Podpořte své favority a vytvořte nezapomenutelnou kulisu.

Vstupné činí 150 Kč (100 Kč student/senior), děti do 15 let mají vstup zdarma.

Foto: Roman Mareš