Extralize družstev pro letošní rok odzvonilo

Závod Extraligy družstev sice nepřinesl překvapení v podobě celkového vítěze, protože ten byl již znám před závodem, ale rozhodovalo se o dalších medailových příčkách. A jak se ukázalo, všichni toužili po medaili.

V jízdě s číslem 8 si totiž všichni připsali na svůj bodový zisk shodně 12 bodů. Závod byl naprosto vyrovnaný a přestože Matej Žagar byl hlavní hvězdou večera, Pardubičtí skončili až na čtvrtém místě. Svůj den neměl ani Václav Milík, kterému se na startovní listině objevila i jedna nula po souboji s Nickem Škorjou, Marcinem Nowakem a Oskarem Polisem. V jízdě číslo třináct dokonce nestačil ani na Ondřeje Smetanu a Daniela Klímu. Trápil se i Hynek Štichauer, který měl jednou defekt motocyklu a hned další jízdu byl vyloučen pro pád. Tedy i přesto, že tým AMK ZP Pardubice slavil vítězství a titul mistra, poslední závod ukončil na posledním místě.

Za to domácí tým ukázal, že i bez značné posily Jana Kvěcha dokáže být konkurence schopní. Nejvíce bodů přivezl Petr Chlupáč, ale tým byl vyrovnaný, a tak i Pepe Franc a Nick Škorja přispěli devíti body. Daniel Klíma přivezl ze svých jízd bodů šest a 34 bodů tak stačilo na vítězství v závodě. Celkově však tým AK Markéta Praha skončil na 3. místě, protože i když vyrovnal velké body s Aforti Start Gniezno - Liberec, na druhé místo chyběl jeden malý bod.

AK Slaný v závodě skončil na třetím místě, v celkovém hodnocení mu však patřila bramborová pozice.

Po základní části Extraligy družstev byli vybráni čtyři nejlepší čeští závodníci pro Velkou cenu UNITOP. Nejlépe si vedl Josef Franc před Ondřejem Smetanou a Danielem Klímou. Jízda se bohužel nevyvedla dalšímu pražskému juniorovi Petru Chlupáčovi, který skončil na čtvrté příčce.

Děkujeme všem přítomným za návštěvu na našem stadionu a budeme se těšit při 52. ročníku Memoriálu Luboše Tomíčka 4.10.2021 od 18 hodin!