Václav Milík na stupních vítězů na pražské Grand Prix!!

Václav Milík na stupních vítězů na pražské Grand Prix!!

Václav Milík na stupních vítězů na pražské Grand Prix!!

Stalo se to, co si čeští fanoušci roky přáli. Od roku 1997, kdy se tento podnik jede na pražské Markétě, se Češi nedočkali zástupce ve finále. Nejlepší výsledek patřil Antonínu Kasperovi, který skončil na 5. místě. Rekord byl však pokořen a čeští fanoušci se konečně dočkali!

Václav Milík dostal divokou kartu pro pražskou jednadvacátou Grand Prix, přesto mnoho českých fanoušků bylo skeptických. Milík v kolech české extraligy nevypadal v nejlepší formě, přestože to stále tvrdil a trénink taky nevypadal přímo nadějně. Všichni věděli, že se český jezdec potýká se zraněním. Jenže všechny negativní úvahy zmizeli při závodě. Cesta do semifinále nebyla jednoduchá, první jízdu Milík dokončil s jedním bodem a zdálo se, že se nestane nic nového oproti předchozím ročníkům. Další jízdu dojel první a tribuny českých fanoušků se probudily. Vítězství potvrdil i v následující jízdě, kde porazil Bartosze Zmarzlika a Antonio Lindbäcka.

V základních jízdách si Milík vyjel deset bodů, a to stačilo na postup do semifinále. Soupeře v semifinále neměl nejlehčí (Hancock, Vaculík, Kildemand), ale to, že se český jezdec dostal do semifinále stačilo fanouškům ke spokojenosti. Ale stalo se téměř nemožné. Václav Milík dojel za Gregem Hancockem na druhé pozici a dostal se tak do finále!

Z druhého semifinále postoupili Dudek a Doyle. Dudek tak potěšil všechny polské fanoušky, kteří na pražský stadion dorazili. Češi však netrpělivě čekali na start největšího finále v historii pražské Grand Prix. Václav Milík přijel za velkých ovací na start a poté, co byli všichni jezdci připraveni se startovní páska vyšvihla nahoru. Na první pozici se dostal Jason Doyle, na druhé pozici jel Greg Hancock a třetí se hned v závěsu Grega držel Václav Milík. Náskok nad Patryka Dudka se stále zvyšoval, navíc Milík útočil na amerického jezdce. Čeští fanoušci se drželi trochu při zemi a při atakách na Grega jim spíše zatrnulo, aby se nestalo to, co by se stát nemělo. Greg Hancock navíc českému jezdci nedal jedinou šanci na předjetí. Vítězství si z loňského roku zopakoval Jason Doyle, Greg Hancock skončil druhý a Václav Milík si vyjel třetí místo.