Talent Trophy – nový projekt letošního roku

Talent Trophy - nový projekt letošního roku

Zdeněk Schneiderwind pro letošní rok připravil tréninkový seriál pro jezdce od čtrnácti let věku. Projekt Talent Trophy, v němž mohou startovat již kategorie 250 ccm je i pro starší ročníky. Jedná se o projekt, kterého se může účastnit každý, kdo s plochou dráhou začíná, ale také ten, kdo potřebuje víc tréninkových jízd.

Jezdci na 500 ccm se mohou účastnit závodů až od 15 let, Talent Trophy jakožto tréninková činnost je však již od 14 let, neboť v tomto věku již mohou trénovat na nejsilnějším plochodrážním stroji. "Talent Trophy je to pro všechny od čtrnácti let, klidně až do padesáti", to jsou slova trenéra Schneiderwinda.

Jde však i o bezpečí jednotlivých sportovců, a tak rozpis, který trenér vytvoří nebude spravedlivý v ohledu "každý s každým", ale setkají se na startu jezdci podobné výkonnosti. V průběhu seriálu pak může docházet k míchání jednotlivých výkonností v případě, že u "nováčků" dojde ke zlepšení a riziko střetu s ostatními nebude vysoké. Projekt bude v závodním režimu, takže nebudou chybět závodní vesty a na závěr se vyhlásí celkové pořadí.

První kolo Talent Trophy se uskuteční v úterý 22.3.2022 na stadionu Markéta. Trénink bude, tak jako vždy, přístupný i případným divákům, kteří by projekt chtěli vidět na vlastní oči. Probíhat bude v čase klasických tréninků, tedy od 16 do 18 hodin. Do projektu je zapojen i AK Slaný, AMK ZP Pardubice a PK Plzeň.